Güney FM

  -------

15 TEMMUZ ADIYAMAN’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Adıyaman’da ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’nci yıldönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinliklere binlerce kişi katıldı.

16:48:34 | 2021-07-16
-- Adversting 5 --

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 5’nci yıldönümü Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Binlerce kişinin Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesine akın ettiği etkinliklerde halkın alandaki ihtiyaçlarına cevap veren Adıyaman Belediyesi büyük takdir topladı.

Mimar Sinan Kültür Parkı önünden Adıyaman Belediyesi Mehteran Takımıyla birlikte gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle başlayan etkinliklerde binlerce Adıyamanlı ellerinde Türk bayraklarıyla sloganlar ve marşlar eşliğinde yürüyerek programın düzenleneceği Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na ulaştı. Kortejin program alanına ulaşmasından sonra 15 Temmuz ile ilgili hazırlanan video görüntülerinin yayınlandığı, protokol konuşmalarının yapıldığı etkinliklerde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halka hitabı da meydanda bulunan halka canlı olarak izletildi.

BİNLERCE KİŞİ MEYDANI DOLDURDU

Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesindeki etkinliğe Vali Mahmut Çuhadar, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Koro Müdürü Olcay Bürhan, STK ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden programın açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Vali Mahmut Çuhadar, böyle müstesna bir günde bir arada olmanının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyerek, “Bir yandan milletimizin hainlere karşı kazandığı muhteşem zaferin sevincini, diğer yandan darbe girişimine vücudunu siper ederek hayatını kaybeden vatandaşlarımızın hüznünü birlikte yaşıyoruz. O zifiri karanlık gecede Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile hayatının baharında olanlar, bastonuna yaslanarak adeta uçarcasına hainlerin üzerine yürüyen ak sakallı dedelerimize kadar bu mücadeleye katılan aziz milletimizin her bir ferdini ve vatansever güvenlik güçlerimizin fedakarlıklarını hiçbir zaman unutmayacağız. Allah’ın yardımı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ve önderliğinde milletimizin azmi ile başarısızlığa uğratılan hain darbe sırasında, hainlerin kurşunları ve bombaları ile şehit düşen 251 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize cesaret ve kahramanlıklarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz ruhu asil milletimizin tarihinden aldığı güçle yüz yıl sonra kendi gelecek ve kaderini yeniden tayin ettiği ve dünyaya kabul ettirdiği bir gündür” dedi.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  

Tümü